این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

پس از انتشار داده‌های کلیدی در بریتانیا، پوند به اندازه‌ای کاهش یافته است که به منطقه پشتیبانی کوتاه‌مدت بازنگری می‌کند؛ اما آیا GBP/USD می تواند خریدارانی را در اطراف منطقه پیدا کند؟

قبل از ادامه، من در تحلیل تکنیکال امروز به بررسی احتمال تغییر روند نزولی کوتاه مدت GBP/AUD در نمودار 15 دقیقه ای آن با توجه به داده های منتشر شده پرداختم. پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را بررسی کنید!

عناوین تازه بازار و داده های اقتصادی:

  • کاترین مان، عضو BOE، روز دوشنبه گفت که احتمالا از افزایش بیشتر نرخ بهره برای مبارزه با تورم حمایت خواهد کرد.
  • ورود گردشگران خارجی به نیوزلند پس از باز شدن کامل مرز، با افزایش بازدیدکنندگان کوتاه‌مدت از 11.3 درصد به 19.8 درصد در ماه ژوئیه، یک سال بعد از باز شدن کامل مرز ادامه یافت.
  • کانتری گاردن، غول توسعه املاک چین، موافقت طلبکاران خود را برای تمدید بازپرداخت شش اوراق قرضه خشکی به مدت سه سال تضمین کرد.
  • گزارش Westpac نشان داد که اعتماد مصرف کننده استرالیایی با 1.5 درصد کاهش به 79.7 در ماه سپتامبر رسیده است در حالی که شرایط تجاری با 2 واحد افزایش به 13 در ماه اوت رسیده است.

اخبار پرایس اکشن:

کمبود کاتالیزورهای تازه، پوند انگلیس را در بیشتر دوره های آسیایی در محدوده رنج نگه داشت.

در واقع، تا زمانی که بریتانیا اطلاعات بازار کار خود را چاپ نکرد، این ارز شاهد افزایش نوسانات نبود. این گزارش نشان داد که اقتصاد شاهد نرخ بیکاری بالاتر، نرخ مشارکت پایین تر، مدعیان بیکاری کمتر و تعداد کارگران تمام وقت بیشتر است.

اما این گزارش همچنین نشان داد که رشد دستمزدها در سه ماه منتهی به جولای به رکورد 8.5 درصد رسیده است. احتمال نیاز BOE به افزایش بیشتر نرخ در میان بازار کار ضعیف (در حال حاضر) بر پوند در برابر همتایان اصلی آن تاثیر گذاشته است.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • شاخص کسب و کار کوچک NFIB ایالات متحده در ساعت 10:00 amG MT.
  • شاخص قیمت مواد غذایی نیوزلند در ساعت 10:45 شب به وقت گرینویچ.
  • شاخص تولید BSI ژاپن در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ.
  • PPI ژاپن در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ.

جفت ارز تحت نظر امروز: GBP/USD

با توجه به اینکه تعداد زیادی از داده های سطح بالا در طول جلسه ایالات متحده برنامه ریزی نشده است، معامله گران ممکن است بر روی تعداد مشاغل بریتانیا تمرکز کنند و روند نزولی GBP را افزایش دهند.

من GBP/USD را انتخاب کرده ام، زیرا در حال حاضر به S1 (1.2470) از 15 دقیقه Pivot Points رسیده است.

شما هم فکر می‌کنید پوند هنوز هم جای سقوط دارد؟

اگر احساسات ضد GBP فعلی ادامه یابد، GBP/USD ممکن است در چند جلسه معاملاتی بعدی به منطقه حمایت قبلی 1.2460 برسد.

اما اگر پیش از انتشار تولید ناخالص داخلی بریتانیا و شاخص بهای مصرف کننده در ایالات متحده در فردا شاهد اندکی افزایش سود باشیم، ممکن است GBP/USD قبل از کاهش مجدد دوباره به مناطق مورد علاقه بالاتری مانند 1.2500 یا 1.2510 مراجعه کند.

شما چی فکر میکنید؟ آیا GBP/USD دوباره به 1.2500 می رسد؟

یا اینکه این جفت ارز به پایین‌ترین سطح قبلی خود باز می‌گردد و به پایین‌ترین حد هفتگی جدیدی می‌رسد تا اینکه شاهد فشار خرید پایداری باشیم؟

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!