این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

اسکناس سبز در چند سشن معاملاتی گذشته صعودی ثابت داشته است، اما این رشد تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

آیا سطح مقاومت کوتاه مدت در USD/CHF، می‌تواند این صعود ها را کنترل کند؟

قبل از ادامه، من در تحلیل دیروز به سطوح فیبوناچی در AUD/USD قبل از انتشار PMI تولید ISM ایالات متحده پرداختم. حتماً بررسی کنید که آیا هنوز هم می‌توانید از این روند بهره ببرید یا خیر!

و اکنون به عناوینی که در معاملات گذشته بازارها را تکان داد می‌پردازیم:

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • PMI تولید ISM ایالات متحده از 47.4 به 47.7 در فوریه بهبود یافت که کمتر از 47.9 تخمین زده شده بود اما همچنان نشان دهنده انقباض آهسته‌تر در صنعت است.
 • شاخص قیمت‌های تولیدی ISM ایالات متحده از 44.5 به 51.3 در مقابل 45.5 پیشبینی شده افزایش یافت و چشم انداز تورمی قوی‌تر از حد انتظار را احیا کرد.
  ذخایر نفت خام آمریکا 1.2 میلیون بشکه در مقابل افزایش تخمینی 1.7 میلیون بشکه در هفته منتهی به 24 فوریه افزایش یافت، زیرا پالایشگاه ها با 85.8 درصد ظرفیت عادی کار می‌کردند.
 • شاخص تجارت خارج از کشور نیوزلند در سه ماهه چهارم پس از افت 3.9 درصدی قبلی به جای کاهش 1.7 درصدی تخمینی، 1.8 درصد در مقایسه با دوره قبل افزایش یافت.
 • هزینه سرمایه ژاپن 7.7 درصد در سه ماهه چهارم در مقایسه با افزایش 7.2 درصدی پیشبینی شده بود، اما همچنان کمتر از رشد قبلی 9.8 درصد است.
 • تاییدیه‌های ساختمانی استرالیا به طور غیرمنتظره‌ای 27.6% در ژانویه کاهش یافت در مقابل 7.1% کاهش پیشبینی‌ شده و افزایش 15.3% قبلی.
 • شاخص اعتماد مصرف کننده ژاپنی در ماه فوریه از 31.0 به 31.1 افزایش یافت که کمتر از بهبود برآورد شده به 32.1 بود.
 • بیکاری در اسپانیا در ماه فوریه 2.6 هزار افزایش یافت که کمتر از افزایش تخمینی 11.5 هزار و 70.7 هزار بیکاری قبلی بود.

اخبار پرایس اکشن:

پس از بررسی PMI تولید، ISM در ماه فوریه نشان داد که مولفه قیمت افزایش یافته است.

از آن زمان، USD به طور پیوسته در طول جلسات معاملاتی بعدی صعود کرد زیرا اوراق قرضه بار دیگر در کانون توجه قرار گرفتند و بازدهی 10 ساله به 4.00% رسید.

ارز امن همچنین به دلیل گزارش‌های اغلب ضعیف‌تر، مانند سقوط غافلگیرکننده در تاییدیه‌های ساختمانی استرالیا و افزایش ضعیف شاخص اعتماد مصرف‌کننده ژاپن، تقویت بیشتری کسب کرد که معامله‌گران را نسبت به دارایی‌های پرریسک‌تر در طول جلسه آسیایی محتاط نگه داشت.

پیشبینی افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو از سوی موسسات مالی مانند گلدمن ساکس و نومورا نیز بر جذابیت دلار افزوده است.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • عنوان فلش منطقه یورو و CPI اصلی در ساعت 10:00 به وقت گرینویچ برآورد می شود.
 • حساب‌های جلسه سیاست پولی بانک مرکزی اروپا در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • درخواست اولیه بیکاری در ایالات متحده در ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • سخنرانی اور فرماندار RBNZ در راه است.
 • سخنرانی والر عضو FOMC در ساعت 9:00 شب به وقت گرینویچ.
 • سخنرانی کشکاری عضو FOMC در ساعت 11:00 شب به وقت گرینویچ.
 • CPI هسته توکیو در ساعت 11:30 شب به وقت گرینویچ

جفت‌ارز تحت نظر امروز: USD/CHF

به لطف بازده اوراق قرضه ایالات متحده و انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو، USD/CHF از زمان کاهش حمایت در سطح روانشناختی جزئی 0.9350 در حال افزایش بوده است.

این مسئله نه تنها این جفت را به بالای کانال صعودی خود در بازه زمانی ساعتی رساند، بلکه قیمت را کمی فراتر از نوسانات متوسط روزانه 76.2 پیپ افزایش داد.

اما آیا زمان عقب نشینی USD/CHF فرا رسیده است؟

همانطور که در نمودار بالا می‌بینید، مقاومت کانال با R1 نقطه محوری استاندارد جفت منطبق است، به این معنی که فروشندگان ممکن است در آن منطقه باشند.

اگر اینطور باشد و اصول بنیادین همسو شوند، USD/CHF می‌تواند از صعود اخیر خود بازگردد و به سمت حمایت کانال نزدیک به S1 و پایین‌ترین سطح روز قبل عقب‌نشینی کند.

به شخصی وقتی والر و کشکاری اعضای FOMC بعداً در جلسه نیویورک سخنرانی می‌کنند، چشم و گوشم را برای هرگونه اظهار نظر مرتبط با سیاست حفظ می‌کنم.

هر تلاشی برای کم‌اهمیت جلوه دادن انتظارات فدرال‌رزرو می‌تواند به USD/CHF اجازه دهد تا کاهش یابد، اما برجسته کردن شگفتی‌های صعودی اخیر در مشاغل و ارقام تورم می‌تواند این جفت ارز را به سمت موانع صعودی بعدی در R2 و R3 سوق دهد.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 
 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!