این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

مرد اصلی فدرال رزرو، دلار را در سراسر جهان افزایش داد در حالی که جریان‌های مخاطره آمیز، دلار کانادا را به پایین کشاند.

آیا تصمیم BOC و سخنرانی آتی پاول USD/CAD را در یک مرحله دیگر بالاتر خواهد برد؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • پاول، رئیس فدرال رزرو: اگر داده‌های اقتصادی مستلزم انقباض سریعتر باشد، آماده هستیم تا سرعت افزایش نرخ بهره را افزایش دهیم.
 • پاول اذعان کرد که آخرین داده‌ها قوی‌تر از حد انتظار بوده است، اما خاطرنشان کرد که تصمیم‌گیری‌ها همچنان بر اساس هر جلسه خواهد بود.
 • بازده اوراق قرضه 2 ساله ایالات متحده بیش از 10 واحد پایه افزایش یافت و به بالای 5 درصد رسید، در حالی که بازده 10 ساله زیر 4 درصد باقی ماند که منجر به بزرگترین وارونگی منحنی بازده در تقریباً 40 سال گذشته شد.
 • اردن، رئیس SNB می گوید که تورم هنوز بالاتر از هدف ثبات قیمت است، بنابراین آنها نمی‌توانند احتمال تشدید بیشتر را رد کنند.
 • لو، فرماندار RBA تکرار کرد که آنها در حال نزدیک شدن به نقطه‌ای هستند که باید افزایش پله‌ای را متوقف کنند، به خصوص اگر داده‌ها حاکی از ضروری بودن توقف هستند.
 • مازاد حساب جاری ژاپن از 1.18 تریلیون ین به 0.22 تریلیون ین در ماه فوریه به دلیل افزایش قیمت سوخت و صادرات ضعیف به چین در سال نو قمری کاهش یافت.
 • شاخص احساسات ناظران اقتصاد ژاپن از 48.5 به 52.0 در برابر پیشبینی 49.1 در فوریه بهبود یافت که نشان دهنده تغییر به سمت خوشبینی است.
 • تولید صنعتی آلمان در ژانویه به میزان 3.5 درصد در مقابل افزایش 1.4 درصدی پیشبینی شده، پس از کاهش 2.4 درصدی قبلی افزایش یافت.
 • فروش خرده‌فروشی آلمان در ژانویه 0.9% کاهش یافت در مقابل افزایش تخمینی 2.3% و کاهش قبلی 4.9%.

اخبار پرایس اکشن:

شهادت پاول، رئیس فدرال رزرو، زمانی که اظهارات وی بیش از آن چیزی که بسیاری انتظار داشتند، جنگ طلبانه بود، بازارها را تکان داد.

او نه تنها تصدیق کرد که آخرین مجموعه از ارقام اقتصادی قوی‌تر از حد انتظار بوده است، بلکه در را برای اقدامات سخت‌گیرانه‌تر (معروف به نرخ‌های بهره بسیار بالاتر) در صورت بالا نگه داشتن اطلاعات باز نگه داشت.

در نتیجه، دلار در سراسر جهان افزایش یافت و دارایی‌های ریسکی مانند سهام و کالاها را رها کرد. دلار استرالیا ضعیف‌ترین دلار در بین این دسته بود، زیرا زمانی که لو، رئیس RBA اظهارات نابخردانه خود را تکرار کرد، ارزش این ارز کاهش یافت.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • شهادت لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در ساعت 10:00 به وقت گرینویچ
 • تغییر اشتغال غیر کشاورزی ADP ایالات متحده در ساعت 1:15 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • بیانیه نرخ بهره BOC در ساعت 3:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • شهادت پاول رئیس فدرال رزرو در ساعت 15:00 به وقت گرینویچ
 • فرصت‌های شغلی JOLTS در ساعت 3:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • سرفصل فدرال بژ در ساعت 7:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • CPI چین در 1:30 بامداد به وقت گرینویچ (9 مارس)

جفت ارز تحت نظر امروز: USD/CAD

از آنجایی که تصمیم BOC در کنار سخنرانی دیگری توسط پاول رئیس فدرال رزرو در حال انجام است، یک سشن شلوغ برای این دو دلار در پیش خواهیم داشت!

بانک مرکزی کانادا قبلاً اشاره کرده است که در حال برنامه‌ریزی برای زدن دکمه مکث افزایش نرخ بهره هستند، بنابراین ممکن است برخی اظهارات محتاطانه را بشنویم که تصمیم آنها را برای این ثبات نرخ توضیح می‌دهد.

از طرف دیگر، اگر پاول تصمیم بگیرد دیدگاه‌های جنگ‌طلبانه سخنرانی قبلی خود را تکرار کند و شاخص‌های شغلی پیشرو در ایالات متحده قوی باشند، ممکن است شاهد صعود دیگری برای USD/CAD باشیم.

به نظر می‌رسد که این جفت در حال حاضر در الگوی تثبیت پرچم صعودی گیر کرده است، زیرا معامله‌گران در انتظار کاتالیزورهای آینده ناخن‌های خود را می‌جوند.

شکستن بالاتر از اوج‌های امروزی در 1.3773 می‌تواند برای علامت دادن به ادامه مسیر کافی باشد، که ممکن است جفت را با نوسانات روزانه 89 پیپ به طور متوسط بالا ببرد و تا R2 از Pivot Point های استاندارد خود را بالا ببرد.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!