این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

GBP/AUD در یک روند صعودی معامله می‌شود؛ اما داده‌های خرده فروشی امروز و انتشار CPI استرالیا چگونه بر مسیر کوتاه مدت این جفت ارز تاثیر می‌گذارد؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از بایننس و مدیر عامل آن چانگپنگ ژائو را به دلیل نقض قوانین مشتقات محلی از جمله تشویق به فرار از کنترل‌های انطباق و عدم همکاری برای جلوگیری از پولشویی شکایت کرد.
 • پس از آن که دولت فدرال عراق و مقامات کرد نتوانستند بر سر از سرگیری حدود 400 هزار بشکه در روز صادرات نفت از یک بندر ترکیه به توافق برسند، نفت خام در جلسه ایالات متحده 5 درصد افزایش یافت.
 • CBI: خرده فروشان بریتانیا اولین انتظارات فروش مثبت خود را در هفت ماه در آوریل گزارش کردند.
 • فرماندار بیلی اشاره می‌کند که BOE چندان نگران بخش بانکی نیست و می‌گوید: «با کمیته سیاست‌های مالی در مورد تضمین ثبات مالی، کمیته سیاست پولی می‌تواند بر کار مهم خود یعنی بازگرداندن تورم به هدف متمرکز شود».
  BRC: قیمت‌های بالاتر مواد غذایی باعث تسریع تورم قیمت مغازه ها از 8.4% به 8.9% در ماه مارس شد که سریع‌ترین نرخ آن در حداقل 18 سال اخیر است.
 • فرماندار کورودا: BOJ پس از دو سال آزمایش، استفاده از ین دیجیتال را در آوریل آغاز خواهد کرد.
 • وزیر اقتصاد شیگیوکی گوتو به اشتراک گذاشت که ژاپن از ذخایر بودجه برای پرداخت 2.2 تریلیون ین بسته محرک در سال جاری استفاده خواهد کرد تا تاثیر تورم بالا را کاهش دهد.
 • شاخص CPI اصلی BOJ – معیاری برای سنجش تورم اساسی – از 3.1٪ به 2.7٪ سالانه در ماه مارس کاهش می‌یابد.
 • روسیه تایید کرد که یک موشک ضد کشتی مافوق صوت به سمت هدف ساختگی در دریای ژاپن شلیک کرده است.

اخبار پرایس اکشن:

ریسک پذیری از نشست ایالات متحده در طول نشست آسیایی شتاب بیشتری گرفت و پناهگاه‌های امنی مانند طلا و دلار آمریکا ارزش خود را در برابر همتایان “پر ریسک‌تر” خود از دست دادند.

دلار آمریکا، به ویژه، در اواسط جلسه آسیایی به پایین‌ترین حد خود رسید و حداقل نیمی از زیان خود را در معاملات اولیه اروپا به دست آورد.

هیچ کاتالیزور آشکاری برای تغییر احساسات وجود ندارد، اما خرده فروشی ضعیف استرالیا، شکایت بایننس توسط CFTC، شلیک موشک آزمایشی روسیه در دریای ژاپن، و اندکی سود از فروش دیروز دلار آمریکا ممکن است به این قضیه کمک کرده باشند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • فرماندار BOE بیلی در ساعت 8:45 صبح به وقت گرینویچ در لندن سخنرانی خواهد کرد.
 • داده‌های تراز تجاری کالاهای ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • رئیس بانک مرکزی اروپا لاگارد در ساعت 13:00 به وقت گرینویچ در فرانکفورت سخنرانی می‌کند.
 • اعتماد مصرف کننده CB ایالات متحده در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • شاخص تولید ریچموند در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • گزارش تورم استرالیا در ساعت 12:30 صبح به وقت گرینویچ (29 مارس).

جفت ارز تحت نظر امروز: GBP/AUD

GBP/AUD از اواخر هفته گذشته در یک روند صعودی قابل مشاهده بوده است، اما مقاومت کافی در کنترل روانی 1.8500 برای تجربه یک عقب نشینی پیدا کرد.

این جفت در حال حاضر کمی بالای 1.8400 معامله می‌شود که با بالاترین سطح قبلی و S1 از استاندارد Pivot Points امروزی مطابقت دارد.

اما آیا GBP/AUD می‌تواند به بالاترین سطح هفتگی خود بازگردد؟

پوند از سوی بیلی، رئیس بانک انگلستان (BOE) حمایت بیشتری دریافت می‌کند و به بازارها اطمینان می‌دهد که بانک‌های بریتانیا انعطاف پذیر هستند.

داده‌های منتشر شده توسط شرکت تحقیقات بازار Kantar نیز نشان داد که قیمت مواد غذایی در بریتانیا نسبت به سال گذشته در ماه مارس 17.5 درصد افزایش یافته است. از آن گذشته تورم قیمت فروشگاه‌ها سریع ترین شتاب خود را در 18 سال گذشته مشاهده کرد.

در همین حال، رشد خرده فروشی استرالیا از فوریه تا مارس کاهش یافت. اگر طبق انتظار بازارها، گزارش CPI سالانه فردا از 7.4 درصد به 7.2 درصد در سال در ماه فوریه کاهش یابد، بانک مرکزی استرالیا (RBA) قبل از افزایش بیشتر نرخ‌های بهره، فضای بیشتری برای صبر خواهد داشت.

تفاوت بین سوگیری‌های سیاست BOE و RBA می‌تواند GBP/AUD را در میان یک محیط ریسک پذیر به 1.5900 بازگرداند.

اما اگر امروز شاهد عناوین منفی بیشتری از اروپا باشیم، یا اگر معامله‌گران از معاملات AUD خود قبل از گزارش CPI فردا و جلسه هفته آینده RBA سود ببرند، GBP/AUD می‌تواند روند صعودی خود را بشکند و سطوح حمایت قبلی مانند 1.8350 را مجدداً آزمایش کند.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!