این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

به دنبال فرصتی برای معامله آن هم قبل از انتشار تصمیم RBA برای نرخ بهره هستید؟

پس این فرصت بالقوه برای پولبک AUD/CAD را از دست ندهید!

قبل از حرکت، ICYMI، من در تحلیل تکنیکال امروز به بررسی روند صعودی NZD/USD پرداخته‌ام. پیشنهاد می‌کنم قبل از اینکه اولین معاملات امروز خود را انجام دهید، آن را بررسی کنید!

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

در آخر هفته، اوپک و دوستانش برنامه‌های کاهش تولید جدید خود را برای بازارهای شگفت زده اعلام کردند:

 • این گروه تولیدکنندگان نفت از ماه می تا پایان سال 1.16 میلیون بشکه در روز کاهش خواهند داد.
 • عربستان سعودی (500 هزار بشکه در روز)، عراق (211 هزار بشکه)، امارات (144 هزار بشکه)، کویت (128 هزار بشکه)، عمان (40 هزار بشکه)، الجزایر (48 هزار بشکه) و قزاقستان (78 هزار بشکه) متعهد شده‌اند تولید روزانه خود را کاهش دهند.
 • این اطلاعیه غافلگیرکننده به عنوان یک “اقدام پیشگیرانه” برای تثبیت نفت علامت گذاری شده اعلام شد و قیمت نفت را در طول نشست آسیایی افزایش داد.

 

 • به لطف افزایش هزینه ها و رشد کندتر خارج از کشور، احساسات در میان بزرگترین تولیدکنندگان ژاپنی به پایین‌ترین حد خود از دسامبر 2020 کاهش یافته است. در همین حال، امید به بازگشت تقاضای گردشگری و خدمات منجر به یک شاخص ثابت برای ارائه دهندگان خدمات بزرگ شد.
 • شاخص PMI تولیدی Caixin چین در ماه مارس به دلیل کاهش تقاضای خارجی از بالاترین رقم 8 ماهه 51.6 به 50.0 سقوط کرد.
 • مجوزهای ساختمانی استرالیا در ماه فوریه پس از رکود 27.1 درصدی در ماه ژانویه به میزان 4.0 درصد رشد کرد، زیرا مجوزهای ساخت خانه‌های بخش خصوصی تا 11.3 درصد بهبود یافت.
 • فعالیت خرده‌فروشی استرالیا در ماه فوریه شاهد رشد 0.2 درصدی دیگر بود که پس از جهش‌های پس از بازگشایی اقتصادی در سه ماه گذشته، از رشد ثابت‌تری حمایت کرد.

اخبار پرایس اکشن:

تصمیم اوپک و دوستانش برای غافلگیر کردن بازارها با دور جدیدی از کاهش تولید در معاملات آسیایی و اوایل اروپا بود.

ین امن، پس از کاهش شکاف، رشد کرد، زیرا معامله‌گران فعالیت ضعیف تر از حد انتظار کارخانه‌های چین را هضم می‌کردند.

با این حال، ین به زودی به پایین‌ترین سطح خود رسید، زیرا معامله‌گران به قیمت‌گذاری در بانک‌های مرکزی در سراسر جهان روی آوردند که نیاز به افزایش بیشتر نرخ‌های بهره برای مبارزه با تاثیر افزایش قیمت‌های نفت داشتند و در طرف دیگر هیچ امیدی به انجام آن از سوی بانک مرکزی ژاپن نداشتند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • PMI تولید کانادا در ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • PMI تولید ISM ایالات متحده در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • نظرسنجی چشم انداز کسب و کار BOC در ساعت 2:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • اعتماد تجاری NZIER در ساعت 10:00 شب به وقت گرینویچ
 • تصمیم سیاست RBA در ساعت 4:30 صبح به وقت گرینویچ (4 آوریل)

جفت ارز تحت نظر: AUD/CAD

کاهش غیرمنتظره تولید نفت اوپک پلاس باعث شد که AUD/CAD در ابتدای هفته کاهش یابد.

سپس گزارش‌های ناامیدکننده PMI چین، AUD حساس به چین را قبل از اینکه در نیمه راه ATR کامل روزانه AUD/CAD پشتیبانی پیدا کند، پایین‌تر کشید.

و اکنون معامله‌گران شروع به افزایش نرخ بهره از سوی بانک‌های مرکزی بزرگ از جمله بانک مرکزی استرالیا (RBA) کرده‌اند که در ابتدا انتظار می‌رفت چرخه افزایش نرخ خود را در این هفته متوقف کند.

به لطف انتظارات RBA جنگ طلب، AUD/CAD اکنون بالاتر از قیمت باز روزانه خود معامله می‌شود و به حمایت شکسته از اواخر هفته گذشته نزدیک‌تر شده است.

همانطور که می‌بینید، نقطه عطف همچنان نشان دهنده 50% اصلاح فیبوناچی نزولی روز جمعه و سطح Pivot Point در بازه زمانی 15 دقیقه است.

اما آیا AUD/CAD روند نزولی خود را ادامه خواهد داد؟

اگر RBA علیرغم تهدیدهای جدید مبنی بر افزایش تورم و نگرانی‌های بانکی، افزایش نرخ خود را متوقف کند، AUD/CAD می‌تواند به پایین‌ترین سطح روز دوشنبه خود بازگردد و یا حتی به پایین‌ترین حد خود در هفته برسد.

اما اگر RBA نرخ‌های خود را افزایش دهد، AUD/CAD می‌تواند شاهد تقاضای اضافی باشد که می‌تواند آن را به منطقه مورد علاقه قبلی 0.9100 برساند.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!