این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

RBNZ امروز بازارها را با افزایش بیشتر نرخ غافلگیر کرد!

اما آیا این می‌تواند برای حفظ صعود NZD/USD کافی باشد؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • فرصت‌های شغلی US JOLTS از 10.56 میلیون در ژانویه به 9.93 میلیون در فوریه کاهش یافت که پایین‌ترین سطح آن از سال 2021 است و نشان دهنده کندی بازار کار است.
 • سفارشات کارخانه ایالات متحده در ماه فوریه 0.7 درصد کاهش یافت در مقابل افت پیشبینی شده 0.4 درصد، آمار ژانویه از 1.6 درصد کاهش به 2.1 درصد کاهش یافت.
 • مستر، مسئول فدرال رزرو اذعان می‌کند که اقدامات بانک مرکزی برای ایجاد ثبات در بانک‌ها موثر بوده است و باید نرخ‌ها را به بالای 5 درصد افزایش داد.
 • قیمت لبنیات نیوزلند در آخرین حراج GDT، به دنبال کاهش 2.6 درصدی قبلی، 4.7 درصد کاهش یافت.
 • RBNZ نرخ بهره را 0.50٪ و از 4.75٪ به 5.25٪ و در مقابل افزایش تخمینی به 5.00٪ افزایش داد تا اطمینان حاصل شود که انتظارات تورمی اصلی شروع به تعدیل می‌کند.
 • Orr، رئیس RBNZ اشاره می‌کند که اقدامات سختگیرانه هنوز به پایان نرسیده است، زیرا بانک مرکزی قصد دارد تورم را به محدوده هدف 1 تا 3٪ برساند در حالی که بخش بانکی به خوبی سرمایه گذاری شده است.
 • BOJ پیشنهاد خرید مستقیم برای JGB های 10 تا 25 ساله را از 200 میلیارد ین به 250 میلیارد ین افزایش داد.
 • سفارشات کارخانه‌های آلمان 4.8 درصد در مقایسه با افزایش 0.2 درصدی پیشبینی‌شده و افزایش 0.5 درصدی قبلی افزایش یافت و سومین افزایش ماهانه متوالی را رقم زد.
 • تولید صنعتی فرانسه پس از رکود 1.2 درصدی قبلی در مقابل برآوردهای افزایش 0.5 درصدی، 1.4 درصد بازگشت.

اخبار پرایس اکشن:

دلار نیوزلند پس از تثبیت در برابر همتایان خود در بازار فارکس در روز معاملاتی قبلی، با تصمیم RBNZ به شدت بالاتر رفت.

این به این دلیل است که بانک مرکزی تصمیم گرفت به موضع جنگ طلبانه خود پایبند باشد و نرخ بهره را به جای افزایش 0.25 درصدی تخمین زده شده 0.50 درصد افزایش دهد.

فرماندار Orr حتی اشاره کرد که آنها قصد دارند تا زمانی که بتوانند تورم را به محدوده هدف خود بازگردانند، به سخت‌گیری ادامه خواهند داد، زیرا سیاست‌گذاران خاطرنشان کردند که فشار قیمت‌ها همچنان به سمت بالا متمایل است.

با این حال، این ارز برخی از رشد خود را در پایان جلسه پس گرفت، به ویژه در برابر ین و فرانک.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • تغییر اشتغال غیر کشاورزی ADP ایالات متحده در ساعت 12:15 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • خدمات ISM ایالات متحده PMI در ساعت 1:45 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: NZD/USD

حتی پس از عقب‌نشینی پس از اعلام نرخ بهره، NZD/USD بالاتر از خط روند صعودی کوتاه مدت خود باقی ماند که در بازه زمانی 15 دقیقه ای قابل مشاهده است.

اتفاقاً این محدوده دقیقاً در اطراف منطقه مورد علاقه 0.6300 و بالاترین قیمت روز قبل است و آن را به یک منطقه پشتیبانی بسیار قوی تبدیل می‌کند.

ما چند داده مهم از ایالات متحده نیز دریافت کرده‌ایم و با قضاوت بر اساس واکنش به آخرین انتشار فرصت‌های شغلی JOLTS، به نظر می‌رسد که معامله‌گران دلاری توجه زیادی به ارقام بازار کار دارند.

اکنون گزارش ADP قرار است اندکی کاهش سرعت استخدام را برای مارس نشان دهد که انتظارات برای انتشار رسمی NFP در روز جمعه را کاهش می‌دهد.

کاهش در مؤلفه مشاغل PMI خدمات ISM می‌تواند به انتظارات پایین‌تر از گزارش مشاغل ایالات متحده بیافزاید و این دیدگاه را نشان می‌دهد که کاهش سرعت مشاغل در حال وقوع است.

این بدان معنی است که این جفت ممکن است برای یک صعود به بالاتر از سطوح مقاومت نزدیک مانند R3 (0.6370) از Pivot Points نزدیک آماده شود.

فقط مواظب هرگونه صعود غیر منتظره در داده‌های اشتغال ایالات متحده باشید، زیرا این می‌تواند با دورنمای تیره اوایل هفته مقابله کند و احتمالاً منجر به افزایش بیشتر دلار و معکوس شدن روند صعودی برای NZD/USD شود.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!