این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

گاوهای دلار جمعه گذشته رشد خوبی را تجربه کردند، در نهایت AUD/USD پس از رسیدن به یک منطقه مورد علاقه، کاهش خود را متوقف کرد.

اما آیا کاتالیزورهای آتی ایالات متحده باعث حرکت بزرگ دیگری خواهند شد؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

  • چین سریع‌ترین رشد قیمت خانه‌های جدید را در 21 ماه گذشته گزارش کرد، زیرا هزینه‌ها در ماه مارس 0.5 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت تا سومین افزایش ماهانه متوالی را نشان دهد.
  • لی شانگفو وزیر دفاع چین بار دیگر بر حمایت این کشور از حمله روسیه به اوکراین تاکید کرد و متعهد شد که هماهنگی و ارتباط نزدیک بین نیروهای نظامی را تقویت کند.
  • شاخص خدمات نیوزلند BusinessNZ از 55.8 به 54.4 کاهش یافت تا منعکس کننده سرعت کندتر رشد در ماه مارس باشد، زیرا اقتصاد سرد و عدم اطمینان عمومی جایگزین آن شده است.
  • شاخص قیمت مواد غذایی نیوزلند در ماه مارس 0.8 درصد افزایش یافت، به دنبال افزایش 1.5 درصدی قبلی که نشان دهنده کاهش فشار قیمت مصرف کننده بود.

اخبار پرایس اکشن:

قبل از اینکه داده‌های خرده‌فروشی ضعیف در ایالات متحده، ارز ایالات متحده را مجبور کرد در طول جلسه نیویورک نفسی بکشد، جریان ریسک در روز جمعه، دلار امن را در سراسر جهان افزایش داد.

با این حال، این ارز موفق شد در اوایل جلسه آسیایی این هفته، به رشد خود در برابر ین ژاپن ادامه دهد، در حالی که در برابر دلار کانادا و استرالیا و فرانک سوییس در وضعیت ضعیفی قرار گرفت.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • شاخص تولید ایالات متحده Empire State در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • اطلاعات خرید و فروش اوراق بهادار خارجی کانادا در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • سخنرانی کانلیف عضو BOE در ساعت 1:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • سخنرانی لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در ساعت 15:00 به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: AUD/USD

این جفت توانست در منطقه مورد علاقه خود در کانال میانی متوقف شود، زیرا به نظر می‌رسد معامله گران دلار در حال ارزیابی مجدد آینده آن هستند.

شکست از تثبیت فعلی می‌تواند AUD/USD را به پایین کانال صعودی آن و نزدیک به علامت روانی جزئی 0.6650 برساند.

حتی فشار فروش قوی‌تر می‌تواند آن را به S1 (0.6620) از نقاط Pivot استاندارد کاهش دهد، که هنوز در نوسانات متوسط روزانه 75 پیپ است.

از سوی دیگر، بازدهی در جریان‌های ریسک‌پذیر یا غافلگیری ضعیف از سوی شاخص تولیدی امپایر استیت ممکن است باعث افزایش سود شود. این می‌تواند AUD/USD را به بالای کانال نزدیک به R1 در سطح روانشناختی 0.6800 برساند.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!