این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

نیوزلند در آستانه چاپ داده‌های تورم سه ماهه خود است.

اما انتشار این داده‌ها چه تاثیری بر روند نزولی NZD/CAD خواهد گذاشت؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • تورم کل کانادا در ماه مارس از 5.2 درصد به کمترین میزان در 19 ماه گذشته یعنی 4.3 درصد در سال کاهش یافت و از توقف افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا حمایت کرد.
 • ماکلم، فرماندار BOC در یک شهادت در کمیته مالی مجلس عوام گفت که او از کاهش تورم خشنود شده است اما بر “اهمیت ادامه مسیر و بازگرداندن ثبات قیمت ها” تاکید کرد.
 • شروع مسکن در ایالات متحده در ماه مارس: -0.8٪ به 1.42 میلیون (پیش بینی 1.3 میلیون) در مقابل 1.43 میلیون در فوریه؛ مجوزهای ساختمانی 8.8- درصد (پیشبینی -6.0 درصد) در مقابل 1.55 میلیون مجوز در فوریه کاهش یافت.
 • جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، می‌گوید که در شش ماه آینده شاهد رکود نیست و طرفدار نرخ بهره در محدوده 5.50 و 5.75 درصد است.
 • رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا معتقد است که «یک حرکت دیگر برای ما کافی است» و نرخ بهره را برای مدتی بالای 5 درصد نگه داریم.
 • با توجه به اینکه خانوارها همچنان با قبوض بالای مواد غذایی و انرژی مواجه هستند، تورم در بریتانیا به طرز شگفت‌انگیزی صعودی است و در ماه مارس 10.1 درصد در سال در مقابل 9.8 درصد مورد انتظار و 10.4 درصد در فوریه افزایش یافته است.

اخبار پرایس اکشن:

دلار آمریکا در طول سشن آسیایی به حمایت خود ادامه داد زیرا معامله گران بیشتری بر اساس اظهارات سخت گیرانه اعضای فدرال رزرو بولارد و بوستیک قیمت گذاری کردند. با این حال، بقیه ارزهای اصلی در محدوده رنج باقی ماندند.

این روند تا زمانی که بریتانیا گزارش CPI بالاتر از حد انتظار خود را در آغاز معاملات لندن منتشر کرد که شاهد افزایش نوسانات بودیم ادامه داشت.

تورم چسبنده همراه با گزارش قوی بازار کار از اوایل این هفته، احساسات سخت گیرانه (بخوانید: طرفدار GBP) را در بازارها تشویق کرد. پوند در سراسر نمودارها بالاتر رفت و تا کنون شاهد کمترین عقب‌نشینی درون روز است.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • CPI نهایی منطقه یورو در ساعت 9:00 صبح به وقت گرینویچ
 • مسکن کانادا از ساعت 12:15 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • ذخایر نفت خام ایالات متحده در ساعت 2:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • گزارش کتاب بژ ایالات متحده در ساعت 6:00 عصر به وقت گرینویچ
 • CPI فصلی نیوزلند در ساعت 10:45 شب به وقت گرینویچ
 • سخنرانی جان ویلیامز عضو FOMC در ساعت 11:00 شب به وقت گرینویچ
 • تراز تجاری ژاپن در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: NZD/CAD

آوریل ماه خوبی برای NZD/CAD که از زمان یافتن مقاومت در سطوح 0.8560 در یک روند نزولی قابل مشاهده بوده، نبوده است.

این جفت در حال حاضر در منطقه 0.8300 تثبیت می‌شود که در بیشتر هفته گذشته به عنوان پشتیبان عمل می‌کرد. همچنین اینجا جایی است که می‌توانید نقطه محوری (pivot point) نقاط محوری استاندارد امروزی را پیدا کنید.

انتشار CPI نیوزلند می‌تواند به NZD/CAD کمک کند تا مسیر بعدی خود را پیدا کند. تحلیلگران پیشبینی می‌کنند که قیمت مصرف کننده از 1.4 درصد به 1.5 درصد در سه ماهه اول 2023 افزایش یافته است، که از تصمیم RBNZ برای افزایش 50 واحدی نرخ بهره حمایت می‌کند، آن هم در حالی که سایر بانک‌های مرکزی در حال مکث هستند.

اگر تورم نیوزلند به طرز غافلگیرانه‌ای بهتر شود، NZD/CAD می تواند در سطح روانی 0.8300 حمایت کند و R1 (0.8330) یا 50% اصلاح فیب (.8345) را هدف قرار دهد.

در همین حال، یک تورم بدتر از انتظارات می‌تواند مذاکرات توقف افزایش نرخ را برای RBNZ تشویق کند. در این صورت NZD/CAD می‌تواند به زیر تثبیت امروز بشکند و به سمت پایین‌ترین سطح هفتگی خود در نزدیکی 0.8270 سقوط کند.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!