این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

 

آیا انتظارات BOJ روند صعودی USD/JPY را تهدید خواهد کرد؟

من برای سرنخ‌های بیشتر، چشم خود را به نمودار 15 دقیقه‌ای این جفت می‌دوزم.

قبل از ادامه، من در تحلیل تکنیکال امروز به بررسی مثلث میان رده AUD/USD در بازه زمانی یک‌ساعته پرداختم. پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را بررسی کنید!

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

  • بازارهای استرالیا و نیوزلند در تعطیلات روز آنزاک
  • وب‌سایت املاک Rightmove: میانگین قیمت‌های درخواستی املاک در ماه آوریل 0.2% افزایش یافت، که کمتر از افزایش 1.2% مشاهده شده در این زمان از سال است.
  • چند روز قبل از اعلام سیاست BOJ در آوریل، فرماندار Ueda می‌گوید پیشبینی‌های تورم نیم‌سال، یک سال و یک سال و نیم BOJ قبل از در نظر گرفتن تغییرات YCC «باید کاملاً قوی و نزدیک به 2 درصد» باشد.
  • سهم اوپک از واردات نفت هند از 72 درصد به 59 درصد در سال مالی منتهی به مارس 2023 کاهش یافت که سریع‌ترین سرعت کاهش و کمترین سهم در 22 سال اخیر را نشان می‌دهد.
  • قیمت معیار نفت به دلیل عدم اطمینان در مورد افزایش نرخ بهره، رشد اقتصاد جهانی و چشم انداز تقاضا کاهش یافت.

اخبار پرایس اکشن:

احتیاط بازی غالب طول جلسه آسیایی شد، زیرا معامله گران نگرانی‌های رشد خود را در میان محیط نرخ بهره بالا برای اقتصادهای بزرگ قیمت گذاری کردند.

با این حال، ین امن نتوانست از ریسک گریزی بهره چندانی ببرد. یکی از دلایل احتمالی این است که اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BOJ) اساساً از تغییرات جنگ‌طلبانه در سیاست‌های کنترل منحنی بازده (YCC) بانک مرکزی پیش از تصمیم‌گیری سیاستی BOJ در اواخر این هفته کناره‌گیری می‌کند.

ین قبل از شروع معاملات لندن، اندکی کمتر از پایین‌ترین قیمت روز جمعه خود معامله شد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • فضای تجاری IfO آلمان در ساعت 8:00 صبح به وقت گرینویچ
  • شاخص قیمت مسکن جدید کانادا در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: USD/JPY

اندکی کاهش ین، USD/JPY را از 134.00 Pivot Point در اوایل امروز افزایش داد، اما به نظر می‌رسد که این جفت با مقداری فروش درست زیر 134.50 R1 از استاندارد Pivot Point مواجه شده است.

بیایید ببینیم که آیا فروش دلار و خرید ین قدرت کافی برای کشاندن USD/JPY به سمت حمایت از خط روندی که از آوریل پا بر جا است را دارد یا خیر.

انتظارات سختگیرانه BOJ می‌تواند USD/JPY را به منطقه 133.60 بکشاند که با S1 امروزی و نیمی از میانگین نوسان روزانه USD/JPY مطابقت دارد.

اما اگر معامله‌گران بیشتری باور داشته باشند که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مه به صفر برسد، USD/JPY می‌تواند بدون مراجعه مجدد به حمایت از خط روند، خریدارانی پیدا کند.

در هر صورت قبل از چشم‌اندازی به اهداف کوتاه‌مدت بالقوه در نزدیکی محدوده 135، مراقب یک شکست واضح در بالای منطقه 134.50 R1 باشید.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!