این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

NZD/USD در آستانه انتشار تولید ناخالص داخلی ایالات متحده به منطقه مقاومت روزانه کلیدی نزدیک می‌شود!

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • نظرسنجی صنعت خرده فروشی انگلستان CBI از +1 در ماه مارس به +5 در آوریل بهبود یافته است، اگرچه خرده فروشان انتظار بهبود پایدار را ندارند.
 • افزایش سفارشات هواپیما به افزایش 3.2 درصدی سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده در ماه مارس کمک کرد، اما سفارشات غیردفاعی و جدید بیش از حد انتظار کاهش یافت.
 • کسری تجاری کالاهای ایالات متحده در ماه مارس با افزایش صادرات (+ 2.9٪) و کاهش واردات (-1.0٪) 8.1٪ کاهش یافت.
 • EIA: ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 21 آوریل 5.1 میلیون بشکه کاهش یافت در مقابل 1.5 میلیون بشکه کاهش پیشبینی شده.
 • آلمان پیشبینی رشد سال 2023 خود را از 0.2 درصد به 0.4 درصد در تولید قوی‌تر از حد انتظار در ابتدای سال افزایش داد.
 • ردیاب GDPNow آتلانتا فدرال رزرو، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را تا 26 آوریل 1.1٪ می‌بیند (در مقابل 2.5٪ برآوردها در 18 آوریل)
 • ANZ: اعتماد کسب و کار نیوزلند تا حد زیادی بدون تغییر باقی ماند و 43.8٪ (از 43.4٪) از پاسخ دهندگان انتظار داشتند که اقتصاد از آوریل بدتر شود.
 • کریس هیپکینز، نخست‌وزیر نیوزیلند در یک سخنرانی متعهد به کاهش هزینه‌های دولت شد و قول داد که امسال مالیات‌های جدیدی وضع نکند.
 • سود شرکت‌های صنعتی چین در ماه مارس 21.4 درصد سالانه کاهش یافت. تنها در ماه مارس، سود صنعتی 19.2 درصد در سال کاهش یافت زیرا بهبودی همچنان ناچیز است.

اخبار پرایس اکشن:

با انتشار داده‌های نه چندان سطح بالا، معامله‌گران آسیایی از همتایان آمریکایی خود سرنخ‌هایی گرفتند و با نگرانی‌های خود را در مورد بخش بانکی ایالات متحده و همچنین رشد کلی قیمت‌گذاری کردند.

گاوهای NZD سیگنال ریسک گریزی را از دست دادند، البته تا حدی به لطف کریس هیپکینز، نخست وزیر نیوزیلند که اعلام کرد دولت در سال آینده مالیات‌های جدیدی را اعلام نخواهد کرد.

در نهایت اخبار صعودی کمک کرد NZD در سطح بالاتری قرار گیرد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • افزایش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • درخواست‌های اولیه بیکاری ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • فروش خانه معلق در ایالات متحده در ساعت 2:00 به وقت گرینویچ
 • CPI اصلی توکیو در ساعت 11:30 شب به وقت گرینویچ
 • تولید اولیه صنعتی ژاپن در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ
 • خرده فروشی ژاپن در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ
 • PPI سه ماهه استرالیا در ساعت 1:30 بامداد به وقت گرینویچ (28 آوریل)
 • تصمیم سیاست پولی BOJ در نشست آسیایی (28 آوریل)

جفت ارز تحت نظر: NZD/USD

ترکیب ضعف دلار و خبر عدم مالیات جدید برای مصرف کنندگان نیوزلندی کمک کرد NZD/USD به طور قدرتمندی بالاتر از سطح R1 Pivot Point (0.6140) و نزدیکتر به منطقه R2 (0.6160) باشد.

نکته این است که R2 استاندارد Pivot Point با بالای یک کانال نزولی که از هفته گذشته وجود داشته، مطابقت دارد.

آیا ما با بهترین فرصت برای فروش NZD/USD مواجه هستیم؟ یا رویدادهای بازار امروز، NZD/USD را به سمت شکست صعودی سوق خواهند داد؟

ایالات متحده آمریکا امروز اولین آمار تولید ناخالص داخلی خود را در سه ماهه اول سال 2023 چاپ می‌کند و شایعه شده است که می‌توانیم اعداد ضعیف‌تری را در مقایسه با سه ماهه چهارم 2022 مشاهده کنیم.

اگر عناوین امروز منجر به انتظارات کمتر تندروانه فدرال رزرو و تقاضای کمتر برای دلار آمریکا شود، NZD/USD می‌تواند روند صعودی خود را در روز ادامه دهد و مقاومت کانال 0.6160 را هدف بگیرد.

اما اگر موضوعات امروزی حول نگرانی‌های رکود جهانی و ریسک‌گریزی بچرخد، NZD/USD ممکن است به روند نزولی چند هفته‌ای خود بازگردد و تا سطح 0.6140 R1 کاهش یابد.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!