این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

به نظر می‌رسد که گاوهای دلار برای کنترل بازار و روند صعودی آن، تا انتشار CPI ایالات متحده صبر نمی‌کنند.

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

  • ویلیامز، مسئول فدرال رزرو ابراز اطمینان کرد که بانک مرکزی در مسیر درستی برای مبارزه با تورم است، اما هشدار داد که شرایط سخت‌تر اعتباری بر اقتصاد تأثیر می‌گذارد.
  • ذخایر نفت خصوصی API در مقابل برآوردهای کاهش 0.9 میلیون بشکه‌ای 3.618 میلیون بشکه افزایش یافت که نشان دهنده تقاضای ضعیف‌تر است.
  • رئیس جمهور ایالات متحده بایدن با رهبران کنگره برای مذاکرات سقف بدهی دیدار کرد و گفت که مذاکرات روز جمعه ادامه خواهد داشت.
  • شاخص‌های پیشرو ژاپن از 98.0 درصد به 97.5 درصد در ماه مارس در مقابل برآوردهای کاهش به 97.7 درصد کاهش یافت.
  • تولید صنعتی ایتالیا در ماه مارس 0.6 درصد کاهش یافت.

اخبار پرایس اکشن:

در جلسات معاملاتی گذشته چیز زیادی مانع کاتالیزورهای سطح بالا نبود، اگرچه شایان ذکر است که سهام ایالات متحده و شاخص‌های آسیایی با کاهش بسته شدند.

در همین حال، دلار امن توانست کمی رشد کند، زیرا معامله گران احتمالاً در آستانه انتشار CPI ایالات متحده مقاومت می‌کنند.

حداقل به گفته بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، مذاکرات با رهبران کنگره سازنده بوده است، در جبهه سقف بدهی نیز پیشرفت‌هایی حاصل شد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

  • سرفصل و CPI اصلی ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • موجودی نفت خام EIA ایالات متحده در ساعت 2:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • سخنرانی رئیس SNB جردن در ساعت 4:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: USD/JPY

به نظر می‌رسد دلار یک بار دیگر جان دوباره‌ای پیدا کرده است، زیرا این ارز با مذاکرات سقف بدهی بایدن و کمی ریسک گریزی در بازارها بالا رفت.

گزارش CPI ایالات متحده برای ماه آوریل باید در چند ساعت آینده نوسانات بیشتری را به همراه داشته باشد، زیرا تحلیلگران روی افزایش جزئی تورم اصلی حساب می‌کنند.

نتایج قوی‌تر از حد انتظار می‌تواند به معنای سود بیشتر برای ارز ایالات متحده باشد، که احتمالاً USD/JPY را از این منطقه مورد علاقه فعلی در نقطه محوری (135.10) بالا می‌برد.

گاوهای دلاری می‌توانند سقف نزدیک خود را روی R1 (135.47) یا تا R2 (135.74) قرار دهند، که هنوز هم در محدوده نوسان روزانه این جفت یعنی 120 پیپ است.

از سوی دیگر، داده‌های نزولی می‌تواند تأیید کند که فدرال رزرو به زودی افزایش نرخ بهره را متوقف خواهد کرد.

در این صورت، USD/JPY ممکن است به زیر ناحیه مقاومت تبدیل شده به حمایت سقوط کند و پایین‌ترین سطح روز قبل را در نزدیکی S1 (134.83) یا کف بالقوه بعدی در S2 (134.46) هدف قرار دهد.

 
 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!