این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

با اینکه اکثر جفت‌های فارکس در محدوده رنج گیر کرده‌اند، به نظر می‌رسد دلار در حال عقب‌نشینی از رالی روز جمعه خود است.

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

  • G7 و اتحادیه اروپا قصد دارند از سرگیری واردات گاز روسیه در مسیرهایی که این کشور قبلاً عرضه گاز را قطع کرده بود، جلوگیری کنند.
  • رئیس جمهور ایالات متحده بایدن ابراز امیدواری کرد که جلسه سقف بدهی در روز سه شنبه (16 مه) برگزار شود.
  • حزب «حرکت رو به جلو» به رهبری جوانان تایلند با شکست دادن نخبگان نظامی سلطنتی که بیش از یک دهه بر کشور حکومت می‌کردند، در انتخابات پیروز شد.
  • سفارشات ماشین ابزار اولیه ژاپنی نسبت به مدت مشابه سال قبل 14.4 درصد کاهش یافت که نشان دهنده بهبود جزئی نسبت به رکود 15.2 درصدی قبلی است.
  • شاخص قیمت عمده فروشی آلمان در ماه آوریل 0.1% کاهش ماهانه داشت در مقابل افزایش پیشبینی شده 0.3% و افزایش 0.2% قبل از آن.
  • قیمت‌های تولیدکننده سوئیس 0.2 درصد دیگر نسبت به ماه قبل افزایش یافت و از افزایش 0.1 درصدی پیشبینی‌شده برای آوریل پیشی گرفت.

اخبار پرایس اکشن:

جفت ارزهای فارکس به دنبال افزایش ارزش دلار در روز جمعه، شروع کندی داشتند.

دلار آمریکا به رشد خود در برابر ین ژاپن ادامه می‌دهد، زیرا اظهارات اوئدا، رئیس BOJ در هفته، نیاز به سیاست پولی سست را تکرار کرد.

با این حال، ارز ایالات متحده برخی از دستاوردهای قبلی خود را نسبت به ارزهای کالایی کاهش داده است، زیرا به نظر می‌رسد احساسات بازار به لطف بروزرسانی های انتخاباتی تایلند بهبود یافته است.

هیچ بروزرسانی اقتصادی سطح بالایی در جلسات معاملاتی بعدی وجود ندارد که به دلار فضایی برای اصلاح خود دهد و این جفت احتمالاً در صورت مثبت شدن تغییرات سقف بدهی، صعود خود را از سر می‌گیرد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • پیشبینی‌های اقتصادی اتحادیه اروپا در ساعت 9:00 صبح به وقت گرینویچ
  • فروش عمده فروشی کانادا در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • شاخص تولید ایالات متحده Empire State در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • سخنرانی کشکاری عضو FOMC در ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: USD/JPY

به نظر می‌رسد یک عقب‌نشینی کوتاه مدت در نمودار 15 دقیقه ای USD/JPY در حال وقوع است.

این جفت ارز از بالاترین سطح روزانه خود عقب‌نشینی می‌کند و به سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% نزدیک می‌شود که با منطقه مورد علاقه کوتاه مدت همخوانی دارد.

یک اصلاح بزرگتر می‌تواند به فیب 50% برسد که با خط روند صعودی کوتاه مدت و علامت روانشناختی جزئی 135.50 مطابقت دارد و عقب‌نشینی بسیار عمیق‌تر می‌تواند به فیب 61.8% برسد که با نقطه محوری (135.33) منطبق است.

اگر هر یک از این سطوح، گاوهای دلاری را تشویق به حمله مجدد کند، USD/JPY می‌تواند صعود را به سمت اوج نوسان در R1 (136.20) از سر بگیرد.

از سوی دیگر، شکست زیر خط روند می‌تواند حرکت به سمت S1 (134.85) را در نزدیکی پایین‌ترین نقطه نوسان تحریک کند.

 
توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!