این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

آیا توافق سقف بدهی که در آخر هفته منعقد شد، بدین معناست که دلار در آستانه یک رالی بزرگ است؟ و این مسئله چه تاثیری بر روی الگوی رنج USD/CHF خواهد داشت؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

  • بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، توافقی برای سقف بدهی آمریکا به‌عنوان بخشی از یک توافق دو ساله بودجه اعلام کردند که هزینه‌های غیردفاعی را تقریباً ثابت نگه می‌دارد.
  • سود صنعتی چین در ماه آوریل 18.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت؛ آن هم در پی کاهش 19.2 درصدی قبلی در ماه مارس، به دلیل بازگشت متزلزل و کاهش تقاضا.
  • WSJ گزارش می‌دهد که تنش‌ها بین عربستان سعودی و روسیه به دلیل عمل نکردن به تعهدات افزایش تولید در حال افزایش است.
  • کره شمالی اعلام کرد که قصد دارد طی چند روز آینده یک “ماهواره” پرتاب کند و کیشیدا نخست وزیر ژاپن هشدار داد که هرگونه پرتاب موشکی می‌تواند نقض جدی قوانین سازمان ملل باشد.

اخبار پرایس اکشن:

دلار آمریکا هفته را در حالت فروش آغاز می‌کند، حتی پس از اینکه بایدن و مک کارتی توافقی را برای افزایش سقف بدهی در آخر هفته اعلام کردند.

از نظر ظاهری، ریسک پذیری و حمایت از ارزهای با بازدهی بالاتر مانند دلار استرالیا و کانادا مطرح است.

به نظر می‌رسد معامله‌گران از تنش‌های ژئوپلیتیکی ناشی از اوپک پلاس و بین کره شمالی و ژاپن دوری می‌کنند، اگرچه ین امن موفق به کسب سودهای کوچک شد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • بانک های اروپایی و ایالات متحده امروز تعطیل هستند.
  • داده‌های ساختمانی نیوزلند در ساعت 10:45 شب به وقت گرینویچ.
  • نرخ بیکاری ژاپن در ساعت 11:30 شب به وقت گرینویچ.

جفت ارز تحت نظر: USD/CHF

USD/CHF بین حمایت 0.9020 که با S1 امروزی مطابقت دارد و مقاومت در 0.9080 که با R1 منطبق است، درحال نوسان است.
این جفت به‌تازگی به زیر نقطه محوری سقوط کرده و ممکن است دوباره در پایین محدوده قرار بگیرد و اگر این ناحیه به عنوان یک کف نگه داشته شود، یک حرکت به سمت بالا می‌تواند در دستور کار باشد.
از سوی دیگر، خرابی این ناحیه می‌تواند باعث افتی شود که به اندازه ارتفاع الگوی مستطیل یا تقریباً 60 پیپ خواهد بود.
البته قیمت حتی می‌تواند به حمایت بالقوه بعدی در S2، که نزدیک به علامت روانی اصلی 0.9000 است، کاهش یابد.

در همین حال، افزایش شدید دلار نیز می‌تواند باعث شکست مستطیل صعودی شود و USD/CHF را تا سقف بعدی R2 (.9100) برساند.

با این حال، از آنجایی که بازارهای ایالات متحده به مناسبت روز یادبود بسته هستند، فعلاً چیز زیادی برای کاتالیزورهای سطح بالا وجود ندارد. با این حال، احساسات مثبت ناشی از توافقنامه سقف بدهی اخیراً منعقد شده می‌تواند برای ارز ایالات متحده مثبت باشد.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!