این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

بنظر می‌رسد NZD/CAD پس از کاهش دیروز، راه خود را به سمت بالا باز می‌کند؛ پس نمودار 15 دقیقه‌ای آن می‌تواند برای شناسایی فرصت‌های گسترش روند بلندمدت این جفت راهنمای خوبی باشد.

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • BOC روز چهارشنبه با افزایش 25 واحدی نرخ بهره به 4.75 درصد باعث غافلگیری بازار شد. هیچ راهنمایی صریحی در مورد حرکات بعدی ارائه نشده است.
 • EIA: ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 2 ژوئن به طور شگفت انگیزی 451 هزار بشکه کاهش یافت زیرا پالایشگاه‌ها در تعطیلات روز یادبود سوخت را به بالاترین سطح از سال 2019 رساندند.
 • تراز قیمت مسکن RICS در بریتانیا از -39 به -30 افزایش یافت و کاهش قیمت کمتری را در ماه می منعکس کرد.
 • حجم فروش تولیدی نیوزلند در سه ماهه اول پس از افت 4.6 درصدی سه ماهه چهارم، 2.1 درصد در هر سال کاهش یافت.
 • کل وام‌های بانکی ژاپن از 3.2 درصد به 3.4 درصد در سال (در مقابل 3.1 درصد مورد انتظار) در ماه مه افزایش یافت.
 • تولید ناخالص داخلی نهایی ژاپن از 1.9 درصد به 2.7 درصد در سه ماهه اول 2023 رسید که به دلیل تجدید نظرهای رو به بالا در هزینه‌های سرمایه‌ای و تقاضای خصوصی و داخلی به شدت بالاتر بود.
 • بزرگ‌ترین بانک‌های دولتی چین نرخ سپرده خود را کاهش دادند، که به ایجاد زمینه برای کاهش سایر نرخ‌های بهره PBoC کمک می‌کند.
 • مازاد تجاری استرالیا از 14.2 میلیارد دلار استرالیا به 11.15 میلیارد دلار استرالیا در ماه آوریل کاهش یافت زیرا کاهش صادرات (-5.0٪) منعکس کننده کالاهای ضعیف‌تر و تقاضای چین بود.
 • نظرسنجی ناظران اقتصاد ژاپن از 54.6 به 55.0 در ماه مه به لطف فعالیت‌های خرده فروشی و خدمات بالاتر بهبود یافته است.

اخبار پرایس اکشن:

دلار آمریکا برای حفظ دستاوردهای خود در سشن قبل تلاش کرد، که احتمالاً به احساسات طرفدار ریسک و ضد دلار آمریکا که در جلسه آسیایی شاهد بودیم نیز کمک کرد.

هیچ کاتالیزور مستقیمی در رشد شدید NZD وجود نداشت، اما ممکن است به کاهش نرخ بهره بانک‌های دولتی بزرگ چین و بهبود احساسات کلی ریسک کمک کند.

NZD در برابر همه همتایان اصلی خود افزایش یافت. بیشترین رشد این ارز در برابر پناهگاه‌های امن مانند USD، JPY، و CHF و کمترین در برابر CAD و GBP بود.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در ساعت 9:00 صبح به وقت گرینویچ
 • سخنرانی رئیس SNB جردن در ساعت 12:05 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • درخواست‌های اولیه بیکاری ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • گزارش CPI و PPI چین در ساعت 1:30 بامداد به وقت گرینویچ (9 ژوئن)

جفت ارز تحت نظر: NZD/CAD

افزایش نرخ دیروز BOC ممکن است NZD/CAD را به پایین‌ترین سطح ماهانه کشانده باشد، اما به نظر می‌رسد که این جفت ارز آماده است تا خود را دوباره بالا ببرد!

من به منطقه 0.8130 نگاه می‌کنم تا ببینم آیا روند صعودی فعلی با فروشندگان کافی در این منطقه مواجه است یا خیر.

همانطور که می‌بینید، 0.8130 دقیقاً در اطراف منطقه پشتیبانی شکسته این هفته، 61.8% اصلاح فیب و R1 (0.8130) از Pivot Points استاندارد امروزی است.

البته، این امکان نیز وجود دارد که NZD/CAD پیش از گسترش روند نزولی چند هفته‌ای خود فقط تا نقطه Pivot امروز (0.8100) افزایش یابد.

به هر حال، 0.8105 مطابق با نیمی از میزان نوسانات روزانه NZD/CAD است.

اگر NZD/CAD در سطوح فعلی شروع به کاهش کرد، باید برای یک آزمایش مجدد احتمالی پایین‌ترین سطح 0.8070 آماده باشید.

اما اگر تلاش NZD/CAD را برای رسیدن به مناطق مقاومت بالاتر و در نزدیکی 0.8130 مشاهده کردید، می‌توانید تا زمانی که مقاومت قابل توجهی پیدا کند با روند صعودی معامله کنید؛ یا حتی در سطوح مقاومت بالاتر آن را بفروشید.

 
 

 

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!