این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

اگر شما هم قبل از تصمیم BOE نیم نگاهی به پوند انگلستان دارید، بهتر است شکست احتمالی و تنظیم مجدد GBP/CHF در نمودار را با دقت بیشتری بررسی کنید!

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • خرده‌فروشی کانادا برای آوریل 2023: +1.1% (+0.2% پیشبینی شده و -1.5% قبلی) و خرده فروشی اصلی 1.3% بود (+0.2% پیشبینی شده و -0.4% قبلی).
 • پاول، رئیس فدرال رزرو، در طول شهادت خود در برابر کمیته خدمات مالی مجلس، هشدار داد که احتمالاً به رشد زیر روند نیاز است. احتمالاً افزایش نرخ‌های بیشتر اما با سرعت متوسط‌ و بر اساس داده‌ها در پیش است.
 • مازاد تجاری نیوزلند از 148.2 میلیون دلار نیوزیلند به 46 میلیون نیوزیلند در ماه مه کاهش یافت زیرا واردات (+ 4.4 درصد سالانه) از صادرات (+ 2.8 درصد سالانه) پیشی گرفت.
 • SNB نرخ بهره خود را 25 واحد و به 1.75 درصد افزایش داد، که بالاترین نرخ بهره از آوریل 2002 است. رئیس اردن افزایش بیشتر نرخ را رد نمی‌کند.

اخبار پرایس اکشن:

چشم انداز نرخ‌های بهره بالاتر در ایالات متحده ریسک پذیران را در معاملات امروز آسیایی نگران کرد.

خوشبختانه، درست قبل از شروع جلسه اروپا، زمانی که انتظارات متعصبانه بانک انگلستان (BOE) و احساسات ریسک بهبود یافته دلار استرالیا مرتبط با چین را تقویت کرد، اوضاع تغییر کرد.

دلار استرالیا شاهد بهبودی V شکل بود و اکنون دقیقاً زیر قیمت‌های آزاد روزانه خود در برابر همتایان اصلی خود معامله می‌شود.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • تصمیم سیاست پولی BOE در ساعت 11:00 به وقت گرینویچ
 • درخواست‌های اولیه بیکاری ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • دومین روز شهادت پاول، فرماندار فدرال رزرو در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • فروش خانه‌های موجود در ایالات متحده در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • موجودی نفت خام EIA در ساعت 15:00 به وقت گرینویچ
 • PMIهای تولید و خدمات فلش استرالیا در ساعت 11:00 به وقت گرینویچ
 • CPI اصلی ملی ژاپن در ساعت 11:30 شب به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: GBP/CHF

بانک ملی سوئیس (SNB) نرخ بهره خود را 25 واحد پایه افزایش داد و به 1.75 درصد رساند.

جردن، رئیس SNB نیز اشاره کرد که آنها آماده افزایش بیشتر نرخ بهره هستند.

GBP/CHF که در حال حاضر زیر سطح حمایت از خط روند معامله می‌شد، به پایین‌ترین حد خود در داخل هفته رسید و اکنون نوبت بانک انگلستان (BOE) است تا در کانون توجه باشد.

بسیاری بر این باورند که فرماندار بیلی و تیمش با توجه به چسبندگی تورم بالای بریتانیا، باید نرخ‌های خود را کمی بالاتر از آنچه در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود افزایش دهند.

بسته به اینکه اعضای BOE چقدر سختگیر هستند، معامله‌گران می‌توانند نگران نرخ‌های بالاتری باشند که رشد بریتانیا را خفه می‌کند و آن را به سمت رکود می‌کشاند.

GBP/CHF می‌تواند مقاومتی از سطح Pivot Point (1.1430) امروز پیدا کند که اتفاقاً با 200 SMA نمودار 15 دقیقه‌ای و عقب نشینی فیبوناچی 50 درصد مطابقت دارد.

جهش از منطقه 1.1420 – 1.1430 می‌تواند به معنای یک سفر دیگر به پایین‌ترین سطح هفتگی GBP/CHF باشد که به 1.1360 نزدیک است.

اما اگر معامله‌گران بر نرخ‌های بهره بالاتر تمرکز کنند و BOE کار خوبی برای کاهش ترس از رکود انجام دهد، این جفت می‌تواند به روند صعودی ژوئن خود بازگردد.

در این صورت GBP/CHF می‌تواند بالاتر از حمایت خط روند خود معامله شود و به سمت نقاط عطف قبلی مانند 1.1470 یا 1.1480 حرکت کند.

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!