این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

احتمال جهت گیری سیاست محوری برای BOJ اوایل امروز ین را تقویت کرد؛ اما آیا این به معنای روند نزولی GBP/JPY قبل از انتشار داده های این هفته بریتانیا است؟

عناوین تازه بازار و داده های اقتصادی:

  • در آخر هفته، اوئدا، فرماندار BOJ مصاحبه ای با یومیوری انجام داد و به طور ضمنی گفت که بانک مرکزی ممکن است اطلاعات کافی در مورد افزایش دستمزدها تا پایان سال 2023 داشته باشد تا احتمالاً سیاست های پولی خود را دوباره ارزیابی کند.
  • در آخر هفته، جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، اطمینان خود را نسبت به اجتناب از رکود اقتصادی و در عین حال مهار افزایش قیمت مصرف کننده، تکرار کرد و افزود که برخی از تسهیل در بازار کار “مهم و چیز خوبی است”.
  • PBoC نرخ مرجع USD/CNY را 7.3437 در مقابل نرخ واقعی 7.2148 تعیین کرد. این شکاف بی سابقه در دفاع از قدرت یوان تاکید کرد.
  • بانک های چینی در ماه اوت 1.36 تریلیون یوان افزایش دادند (در مقابل 1.20 تریلیون یوان پیشبینی شده، 345.9 میلیارد یوان قبلی).

اخبار پرایس اکشن:

ین ژاپن هفته را با قدرتی آغاز کرد که به لطف اشاره های آخر هفته توسط اوئدا، رئیس BOJ، مبنی بر امکان ارزیابی مجدد تعصبات سیاستی بانک مرکزی در پایان سال 2023 انجام شد.

اما این دلار استرالیا بود که بیشترین سود را با دلار نیوزلند که فاصله چندانی با آن نداشت را تجربه کرد.

چرا که نه؟ جدای از گسترش موج ضد دلار آمریکا در معاملات اواخر روز جمعه، ارزهای مرتبط با کالا نیز احتمالاً از داده های چین پشتیبانی می کنند.

PBOC یک اصلاح USD/CNY را اعلام کرد که بیشترین شکاف آن را در برابر قیمت‌های واقعی نشان می‌دهد، در حالی که گزارش جداگانه نشان می‌دهد وام‌های بانکی جدید قوی‌تر از حد انتظار در ماه آگوست دریافت می‌شوند.

AUD نمودارها را در سراسر جهان شکست داد و بیشترین سود را در برابر دلار آمریکا و ارزهای اروپایی مانند EUR، GBP، CHF داشت.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • Huw Pill، اقتصاددان ارشد BOE، در ساعت 8:00 صبح به وقت گرینویچ سخنرانی خواهد کرد.
  • ورود بازدیدکنندگان نیوزلند در ساعت 10:45 شب به وقت گرینویچ.
  • احساسات مصرف کننده Westpac استرالیا در ساعت 12:30 صبح به وقت گرینویچ (12 سپتامبر).
  • اعتماد تجاری NAB استرالیا در ساعت 1:30 بامداد به وقت گرینویچ (12 سپتامبر).

جفت ارز تحت نظر امروز: GBP/JPY

نمی‌دانم متوجه شده‌اید یا نه، اما ین هفته را به لطف برخی نظرات فرماندار BOJ آغاز کرد که حتی ممکن است به‌عنوان جنگ‌طلبی اقتصادی تعبیر شود!

GBP/JPY، هفته را با شکاف نزولی آغاز کرد و قبل از ورود گاوهای GBP، پایین‌ترین حد روزانه خود را نزدیک به 182.70 ثبت کرد.

خرس‌های GBP/JPY ممکن است چشم خود را به منطقه 183.80 دوخته باشند، که با خط Pivot Point امروز و مقاومت خط روند که از هفته گذشته وجود دارد فاصله زیادی ندارد.

رد شدن در منطقه مقاومت، راه GBP/JPY را به سمت پایین‌ترین سطح 182.80 باز می‌کند؛ البته این بستگی به مدت زمانی دارد که محیط تجاری ریسک پسند فعلی حفظ شود.

اگر گزارش‌های اقتصادی ناامیدکننده‌ای را مشاهده کنیم، یا سرمایه‌گذاران نگران نرخ‌های بهره بالا و رشد جهانی شوند، ممکن است GBP/JPY پایین‌تر برود و روند نزولی خود را گسترش دهد.

اما اگر در جلسات معاملات بعدی عناوین ریسک پسندتری را مشاهده کنیم، ممکن است GBP/JPY قبل از مشاهده فشار فروش پایدار به 184.40 نقطه عطف قبلی یا بالاتر برسد.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!